
Широкий вибір котлів опалення, в т.ч. монтаж та сервісне обслуговування систем опалення, газових котлів, твердопаливних котлів, теплових насосів, сонячних колекторів, водонагрівачів та теплових акумуляторів.
Теплові насоси
На сьогоднішній день теплові насоси є найбільш ефективним, екологічним та енергозберігаючим теплотехнічним обладнання, що використовується для опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування приміщень.
Тепловий насос - агрегат, який переносить розсіяну теплову енергію в опалювальний контур. Термодинамічно тепловий насос аналогічний холодильній машині, тільки працює в зворотному порядку. Теплові насоси переміщують теплову енергію, поглинаючи тепло з холодного середовища і випускаючи його в більш теплому. Тепловий насос використовує невелику кількість зовнішньої потужності для виконання роботи з передачі енергії від джерела тепла до тепловідведення. Найбільш поширена конструкція теплового насоса включає чотири основні компоненти - конденсатор, розширювальний клапан, випарник і компресор. Теплоносій, що циркулює через ці компоненти, називається холодоагентом.
Принцип дії. Холодоагент є холоднішим за середовище низькопотенційного тепла (повітря, вода, грунт). Увібравши певну кількість тепла він стискається компресором і переходить в рідиноподібний стан, водночас його темпаратура значно зростає. На внутрішньому контурі холодоагент віддає тепло, а на розширювальному клапані знову переходить в газоподібний стан (ще більше охолоджується) і повертається в зовнішній контур. Цикл повторюється знову.
Приблизно 75 % опалювальної енергії можна збирати безкоштовно із навколишнього середовища: повітря, води, ґрунту і лише 25 % енергії необхідно використати для роботи самого теплового насоса. Таким чином можна заощадити 3/4 коштів, які би власник теплового насосу регулярно витрачав на газ чи електроенергію для традиційного опалення.
Головні переваги :
- екологічність;
- багатофункційність;
- економічна доцільність;
- простота в управлінні (модуль Wi-Fi, смартфон)
- програма IQ Energy компенсація витрат на енергоефективні рішення від ЄБРР до 35%.
Основнв недоліки:
- висока вартість обладнання та його встановлення;
- високі вимоги до електромережі (вона повинна бути трифазною і з мінімальними перепадами напруги)
Як природне джерело низькопотенційного тепла можна використати:
- тепло землі;
- підземні води;
- відпрацьована технічна вода;
- зовнішнє повітря.
Ефективність застосування теплових насосів визначається такими чинниками: з якого середовища ви плануєте отримувати низькотемпературне тепло, і як буде обігріватися ваш будинок (водою чи повітрям).
Річ в тому, що агрегат передеє тепло між двома контурами: одним "зовнішнім", що нагріває (зі сторони випарника) і тим який безпосередньо здійснює опалення. Насоси згідно вхідного і вихідного контурів можуть ділитися на такі типи:
- грунт-вода
- вода-вода
- повітря-вода
- грунт-повітря
- вода-повітря
- повітря-повітря
"Грунт-вода." В цьому випадку джерелом тепла виступає грунт. Всередньому 1 метр труби може забезпечити 20-30 Вт потужності. Отже для отримання 10 кВт енергії довжина контура повинна становити 333-500 метрів. При цьому для кращої енергоефективності довжина труби в одній петлі обмежуєиться до 600 м. Якщо потрібна більша потужність збільшують кількість петель
"Вода-вода." В якості джерела тепла можуть бути поверхневі або грунтові води, а також скидна технічна вода. Такий варіант є одним з найкращих: відносно короткий контур, висока температура навколишнього середовища і як результат - чудова ефективність роботи. Один метр труби такого контуру буде віддавати 30 Вт теплової енергії. Для отримання 10 кВт тепла, необхідно 300 метрів траси.
"Повітря-вода." Теплові насоси повітря-вода порівняно з іншими типами є найдешевшими як на стадії купівлі так і на стадії монтажу, проте вони витрачають більше електричної енергії, особливо при низьких температурах надворі. Раціональність даної технології спостерігається в тому випадку, коли температура зовнішнього повітря опускається до позначки не нижче -25 градусів. Якщо темпаратура є нижчою даної відмітки то в роботу вступає додатковий теплогенератор. Все, що потрібно - це вентилятор, який буде подає відносно тепле навколишнє повітря на випаровувач теплового насоса. Система може бути як моноблочною так і роздільною (спліт-система), яка складається з внутрішнього і зовнішнього блоків.
Утеплення приміщень може здійснюватись через:
- теплу підлогу (до +40°C);
- фанкойл (до +55°C);
- середньотемпаратурний радіатор (до +55°C) ;
На даний момент працюємо лише з системою "повітря-вода"!
Найчастіші питання, що виникають по тепловим насосам
1. Які функції може виконувати тепловий насос?
- опалення;
- гаряче водопостачання;
- нагрів басейну;
- охолодження.
2. Яке джерело тепла є найбільш ефективним для опалення будинку?
Таким джерелом являються грунтові води, через їхню високу темпаратуру протягом зимового періоду, а також високу теплоємність води.
3. Чи можна комбінувати тепловий насос з іншими видами котлів (газовим, електричним, твердопаливним)?
Так, можна.
4. Який термін окупності системи опалення на основі теплового насоса?
Окупність таких систем складає 3-8 років (це залежить від багатьох чинників).
5. Що потрібно передбачити при встановленні опалення на основі теплового насоса?
- будинок повинен бути утепленим;
- забезпечити електроживлення на 380В;
- передбачити територію для влаштувальних робіт не меньше 3-5 соток (окрім системи повітря-вода);